מנשא לאופניים חשמליים – הכלי החשוב לכל רוכב בעיר

בעשור האחרון, נחשפנו לסוג חדש של אופניים, אופניים חשמליים. מדובר על אופניים שעובדים, כידוע, על בטרייה שנטענת ומאפשרת לרוכבים לנסוע במהירויות שונות, וכך נחסך מהם הצורך להשתמש ברכב פרטי בתוך העיר או בתחבורה ציבורית. 

לא מעט אנשים שמחזיקים ברשותם אופניים חשמליים, משלבים בין השניים. כלומר, הם נוסעים בתחבורה ציבורית אל יעד מסוים, מעלים איתם את האופניים לקרון או לאוטובוס, וממשיכים מהתחנה אל יעדם. אחרים, נוהגים ברכבם אל חניון באזור מסוים, רחוק מההמולה והפקקים, ומשם הם ממשיכים ברכיבה על אופניים חשמליים. כך הם חוסכים לעצמם את הצורך להגיע אל האזור העמוס והפקוק עם הרכב. 

לשם כך, הם צריכים לקנות ולהתקין מנשא לאופניים חשמליים ברכב. מנשא זה יאפשר להם לקחת איתם את האופניים לכל מקום ולהשתמש בהם בצורה פשוטה ונוחה, בין אם זה לעבודה, לימודים, סידורים וכל צורך אחר. 

מנשא לאופניים חשמליים אמור להיות מותקן בחלק האחורי של הרכב, באופן כזה שיהיה ניתן להסיר אותם בקלות בכל עת, וכמובן לאפשר להשתמש בהם בצורה בטוחה, מבלי שיקרה להם משהו או מבלי שיקרה לרוכב משהו בעת שהוא מוריד אותם מן המנשא או מעלה אותם בחזרה, בסיום השימוש. 

לפני שנסביר כיצד רוכשים מנשא לאופניים חשמליים, צריך להבין לשם מה בכלל צריך אותו. הרי ישנם כלי רכב שניתן להכניס את האופניים למושב האחורי או לתא המטען ולהניח אותם שם. אך אם רוצים גם לשמור על האופניים וגם לשמור על הרכב ולהשתמש בו בצורה נוחה ובטוחה, הרי שהתקנת מנשא היא הפתרון הטוב ביותר. כך ניתן גם לחסוך במקום, ולהשתמש במושב האחורי או בתא המטען לצרכים אחרים. 

כיצד רוכשים מנשא בצורה נכונה

ישנם מספר פרמטרים מאוד ברורים על פיהם אפשר וצריך לרכוש מנשא לאופניים חשמליים:

הפרמטר העיקרי הוא, היכולת להשתמש במנשא בצורה בטוחה, פשוטה ונוחה, כך שהאופניים יונחו עליו באופן כזה שלא יקרה להם או לרכב שום דבר. לכן, צריך לבדוק מה המשקל של המנשא והאם הוא יכול לשאת את המשקל של האופניים. מצד שני, צריך לבדוק כיצד ניתן להניח את האופניים בצורה בטוחה, כך שהם לא ישתחררו במהלך הנסיעה ולא יקרה להם שום דבר. 

הפרמטר השני מתייחס ליכולת להתקין את המנשא על כלי רכב שונים. צריך לזכור, סביר להניח שאם השנים, יהיה שימוש ברכבים שונים ועל כן רצוי לקנות מנשא שיהיה ניתן להתקין על גבי כל סוג של רכב. בהתאם, גם צריך לוודא שניתן יהיה להרכיב עליו סוגים שונים של אופניים, במידות שונות. 

הפרמטר השלישי, היכולת להתקין מספר אופניים במקביל. כך אם יוצאים לרכיבה עם חברים או בני משפחה, אין בעיה להרכיב מספר אופניים ביחד בצורה נוחה, פשוטה ובטוחה.  

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.