רכב VS אופניים חשמליים

 

אם הבחנתם בשורות על גבי שורות של אופניים חשמליים חונים בחניות ולצידי הכביש, כדאי שתדעו כי בחירה בכלי רכב זה, על מנת להגיע אל כל מקום בעיר הפכה לפופולארית במיוחד. בערים מתקדמות ומפותחות כמו אמסטרדם, ברלין, ניו יורק ועוד, כבר הבינו כי הדרך לחסוך בעלויות ובזיהום סביבתי נעשית באמצעות רכיבה על האופניים. בכך גם בישראל, החשיבות של מעבר מרכב לאופניים – מתחילה להתבהר. 

בשנים האחרונות, רבים מחפשים אלטרנטיבה יעילה להגעה ממקום למקום, בעוד שיש לא מעט אנשים אשר בוחרים לנסוע באופניים. בעולם מתקדם בו המודעות לנזקים שגורמים רכבים ממנועים לסביבה גדלה, והרצון לחסוך בעלויות גובר – רבים בוחרים לנסוע ממקום למקום על אופניים. אבל במה כדאי לבחור? באופניים חשמליים או ברכב? הנה מספר טענות שיעזרו לכם לבצע את הבחירה: 

בחירה במכונית – יתרונות וחסרונות

במצב הכלכלי של היום, לא כל אחד יכול לממן הוצאות רכב, בעוד שמחירים גבוהים של רכבים חדשים, הוצאות על דלק, טיפולים, חניות וביטוחים – מרתיעים רבים. זאת בעיקר עבור אלה שמתגוררים בערים גדולות. לכן, ישנה בחירה  בהשכרת רכב ולא ברכישה, בין אם מדובר על השכרת רכב מסחרי או פרטי. 

בבחירה ברכב כדי להגיע ממקום למקום, ניתן למצוא מגוון יתרונות, כמו: נסיעה בטוחה יותר בכבישים מסודרים, הגנה מפני חום או קור, נסיעה משותפת עם מספר אנשים, הובלה של קניות, חפצים וכל פריט בקלות, כמו גם יותר בטחון בעת הנהיגה. 

עם זאת, ישנם מספר חסרונות בנסיעה ברכב באופן יום יומי, כמו הוצאות גדולות אותן הזכרנו קודם, קושי באיתור חנייה בערים גדולות, זיהום אוויר על ידי דלקים, נסיעה פחות פרקטית או מהירה בערים גדולות, בעיקר כאשר מדובר על נסיעות קצרות. 

ומה לגבי אופניים חשמליים?

לפני שנדון ביתרונות ובחסרונות של אופניים חשמליים, חשוב להכיר את כלי הרכב המדובר: אופניים חשמליים נראים ממש כמו אופניים רגילים, בעוד שההבדל הוא יכולת ההנעה וההפעלה באמצעות סוללה. 

לאופניים מסוג זה יש מצבר, מנוע ויכולת להגיע למהירות של עד 50 קמ"ש. את האופניים מטעינים בקלות, ואפשר לצאת באמצעותם לנסיעות ארוכות. היתרונות ברכיבה על אופניים, הן: עלויות אחזקה נמוכות יותר, חנייה קלה ובטוחה, קיפול האופניים בעת הצורך, אחסנה מהירה ופחות זיהום סביבתי. 

חשוב לדעת! מי שגר בערים בעלות אופי הררי, אינו צריך לדאוג לגבי דיווש ומאמץ. אופניים חשמליים מאפשרים נסיעה ללא דיווש, בעוד שהמנוע הוא שמפעיל אותן בעליות. 

חסרונות ברכיבה על אופניים חשמליים

ובכן, למרות מגוון רחב של יתרונות באופניים חשמליים, חשוב להבין כי לא כל אחד יכול לרכב על אופניים בקלות. צורה זאת של נסיעה, טובה עבור נסיעות בתוך העיר, בעוד שמי שצריך להגיע לבוש רשמית למקום העבודה או לפגישה חשובה: עלול להתרשל בעת הנסיעה. גם נסיעה ללא יכולת הובלה של חפצים או אנשים, יכולה להיות בעייתית. ובכל זאת מדובר בדרך הטובה ביותר לחסוך בעלויות ולשמור על הסביבה ואיכות החיים! לכן מבחינתנו – רכיבה על אופניים חשמליים תוך השכרת רכב באופן חד פעמי תהיה פתרון מושלם! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.